Střední škola, Havířov-Šumbark, Sýkorova 1/613, příspěvková organizace

elektrotechnika & strojírenství

Postavička
Úvodní stránka > Aktualita

FOTO: Hospodářská komora ocenila absolventy SŠ

Vloženo: 1. listopadu 2018 - 23:41:29Počet zhlédnutí: 336x

Dne 13. října 2018 převzalo 300 nejlepších absolventů středních odborných škol ocenění Hospodářské komory ČR. Získávají je nejlepší žáci SOŠ a SOU, kteří musí splnit přísná kritéria. Kromě jiného musí prospět s vyznamenáním a praktickou zkoušku je přitom třeba složit na výbornou.

Slavnostního shromáždění, které proběhlo v areálu Aqua Palace v Čestlicích, se zúčastnili vyznamenaní absolventi škol a také jejich rodiče i pedagogové ze všech koutů České republiky. Prezident HK ČR Vladimír Dlouhý na úvod vyzdvihl dlouhou tradici odměňování nejlepších středoškoláků a její význam pro zvýšení prestiže odborného vzdělávání.

Z našich absolventů učebních oborů splnili přísná kritéria 2 žáci oboru Mechanik slaboproudé a digitální techniky Michal Badura a Tomáš Malý. Nutno podotknout, že oba žáci na naší škole úspěšně ukončili studium v oboru Elektrikář – silnoproud, pak získali maturitní zkoušku v nástavbovém studiu Provozní elektrotechnika a nakonec, jelikož je zajímal také „slaboproud“, rozhodli se ještě pro další specializaci – slaboproudou a digitální techniku.

Oběma absolventům velmi blahopřejeme a snad budou inspirací i pro ostatní!

Mgr. Simona D. Sudacká

FOTO: Hospodářská komora ocenila absolventy SŠ

© Střední škola, Havířov-Šumbark, Sýkorova 1/613, příspěvková organizace | Ing. Pavel Chmiel, Ph.D. | design mediafabríca