Střední škola, Havířov-Šumbark, Sýkorova 1/613, příspěvková organizace

elektrotechnika & strojírenství

Postavička
Úvodní stránka > Aktualita

FOTO: Exkurze na DLOUHÉ STRÁNĚ, 24. 10. 2018

Vloženo: 27. října 2018 - 23:59:31Počet zhlédnutí: 345x

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky, je jednou z nejnavštěvovanějších turistických zajímavostí v Jeseníkách.
My ale nejsme žádní turisté, nás elektrárna zajímala z důvodů čistě vědeckých. Smajlík
„Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je přečerpávací vodní elektrárna společnosti ČEZ vybudovaná v Hrubém Jeseníku v katastrálním území Rejhotice, uvnitř CHKO Jeseníky. Jedná se o nejvýkonnější vodní elektrárnu v Česku – její instalovaný výkon je 2 × 325 MW. Hlavním úkolem elektrárny je zabezpečit stabilitu elektrizační soustavy, pro kterou je nezbytná rovnováha mezi aktuální spotřebou a výkonem dodávaným energetickými zdroji“, tak praví tetička Wiki. A ještě mnohem víc.

ET 4. a SM 2. – Elektrotechnici a Strojní mechanici – navštívili pod vedením Ing. Evy Navrátilové elektrárnu ve středu 24. října. Exkurze proběhla v rámci projektu OKAP (Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání) a je jednou z mnoha, které naše žáky ještě čekají. Nutno dodat, že celá akce, včetně svačiny a oběda, je hrazena právě v rámci projektu OKAP z ESF.

Mgr. Simona D. Sudacká

FOTO: Exkurze na DLOUHÉ STRÁNĚ, 24. 10. 2018

© Střední škola, Havířov-Šumbark, Sýkorova 1/613, příspěvková organizace | Ing. Pavel Chmiel, Ph.D. | design mediafabríca