Střední škola, Havířov-Šumbark, Sýkorova 1/613, příspěvková organizace

elektrotechnika & strojírenství

Postavička
Sýkorka TV    Facebook    Rozvrh hodin

Aktuality

FOTO: Zahájení školního roku 2014/2015

Jako každoročně, tak i letos jsme slavnostně zahájili začátek školního roku v sále naší střední školy. Po úvodní řeči ředitele školy Ing. Vladislava Walacha noví žáci vyslechli Gaudeamus...
Číst dále
Číst dále

Terminář MZ a ZZ – září 2014

Maturitní zkoušky 1.–3. 9. 2014 – didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky 8. 9. 2014 – praktické profilová zkouška z odborných předmětů – ET 4., ...
Číst dále
Číst dále

VIDEO: Sponzoring pštrosa dvouprstého

Žáci a učitelé naší školy přispívají od roku 2006 Zoologické zahradě Ostrava na chov pštrosa dvouprstého. Více v krátké videoreportáži:

VIDEO: Maturitní zkoušky 2014

Naše kamera tentokrát zachytila atmosféru maturitních zkoušek v jarním zkušebním termínu 2014. Více v krátké videoreportáži:

VIDEO: Den Země – čištění řeky Lučiny

V rámci Dne Země se třída EL 2. pod vedením třídního učitele Petra Bouchaly a Lubomíra Kminiaka, předsedy základní organizace Českého svazu ochránců přírody, zúčastnila čištění části řeky Lu...
Číst dále
Číst dále

Krátce o naší škole

Logo Moravskoslezského krajeOrganizace Střední škola, Havířov-Šumbark, Sýkorova 1/613, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

Naše střední škola zahájila výuku v roce 1950. Je umístěna v městské části Havířově-Šumbarku, má velmi dobré dopravní spojení několika linek MHD, meziměstskou autobusovou dopravou a nedaleko školy je vlakové nádraží.

SŠ, Havířov-Šumbark, Sýkorova 1/613, příspěvková organizaceŠkola nabízí všem žákům kvalitní vzdělání v teoretickém i praktickém vyučování, velké sportovní i kulturní vyžití, širokou nabídku volnočasových aktivit. K tomuto účelu slouží nově zrekonstruovaná tělocvična, herna stolního tenisu, posilovna a přilehlá venkovní sportoviště, jídelna, bufet, společenský sál a knihovna se studovnou.

K účelům všeobecného vzdělávání jsou žákům k dispozici klasické i multimediální učebny pro teoretické i praktické vyučování, čtyři učebny výpočetní techniky a tři učebny jazykové.

Odbornému vzdělávání pak slouží učebny a „pracoviště“ Elektrotechnického centra Moravskoslezského kraje, které je taktéž součástí areálu školy. Patří sem čtyři laboratoře elektrotechnických měření zaměřené na silnoproudou a slaboproudou elektrotechniku, speciální laboratoř číslicové a automatizační techniky, dvě učebny vybavené pro výuku počítačových sítí, přičemž jedna se specializuje na hardware, druhá pak na zabezpečovací techniku. V rámci praktického vyučování škola dále disponuje dvěma odbornými učebnami silnoproudé a automatizační techniky, tzv. inteligentním domem, moderní výrobnou plošných spojů a učebnou automatizace a robotizace.

Žákům jsou též k dispozici zámečnické dílny, strojovna a svářečská škola.

V současné době nabízíme studium se zaměřením na elektrotechniku a strojírenství, a to jak ve tříletých učebních oborech, tak i ve čtyřletých maturitních oborech a dvouletém nástavbovém studiu.

Rádi bychom Vás pozvali na virtuální prohlídku naší střední školy prostřednictvím prezentačního videa (asi 10 min). Pohodlně se usaďte, prohlídka právě začíná... [start]© Střední škola, Havířov-Šumbark, Sýkorova 1/613, příspěvková organizace | Ing. Pavel Chmiel, Ph.D. | design mediafabríca
Postava na ozubeném soukolí